Verikon Elektronik Kontrol Sistemleri
 

 

Verikon, Kesintisiz güç kaynakları ( KGK ) teknolojisi alanında 1989 yılından beri ileri teknolojide üretim yaparak, teknik konularda danışmanlık, satış sonrası hizmet ve destek vererek sektörün önde gelen firmalarından birisi olmuştur.

Hizmet verdiği alanda AR-GE çalışmasının gerekliliğine olan inancı ile firmamız,özellikle son yıllarda gerek kendi öz kaynakları gerekse TİDEB,TTGV,TÜBİTAK proje tekliflerinin kabulünden elde edilen yadsınamaz kaynaklarla personel ve donanım, yazılım olarak sistematik ve etkin bir gelişim trendi yakalamıştır. Bu oluşumdan hareketle teknolojik birikimlerini, endüstriyel kurluşların ihtiyaçları ve talepleri doğrultusunda çeşitlendirmeyi, proje bazlı açılımlarla yeni teknolojilerde bilgisini geliştirmeyi kendine ilke edinmiştir.

Verikon ana ürünü olan Kesintisiz güç kaynakları ( KGK ) teknolojisi alanında sahip olduğu edinimlerini daha da ileri seviyelere taşımanın yanısıra,endüstriyel sistemlerin embedded tasarımlı kontrolü ve dağıtık kontrol sistemlerinin haberleşmesi ve kontrolü gibi alanlarda özgün tasarım ve teknoloji üretme hedefiyle yoluna devam etmektedir.

VERIKON'DA ARGE
Ülke ekenomisinin krizinden çıkışını özgün ürünlerde gören verikon yeni tasarım ve ürün geliştirme çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.Firma bünyesinde bulunan Ar-Ge ekbi deneyimli mühendis kadrosu ile yaptığı sabırlı çalışmalarının ürünlerini almaya başladı. Her geçen gün yeni ve daha üstün cihazları ürün yelpazesine ekleyen Verikon , 2002'nin ilk çeyreğinde iki yeni ürünü daha müşterilerine sundu VePOWER ve VeOFFICE. VePOWER 3 faz çıkışlı kesintisiz güç kaynağı pazarında yabancı cihazların hakimiyetine son vermeyi hedeflerken , VeOFFICE ile küçük güç ihtiyacı olan ev ve ofis ortamlarına üstün teknolojiyi ve ekonomikliği bir arada sunmakta. Bunlarn yanı sıra tüm Verikon cihazlarının bilgisayar ortamından izlenip yönetilmesine olanak veren VeriSoft yazılımı da geliştirilmekte. Tüm bu çalışmalarında katkısı yadsınmayacak itici gücü TTGV ve TÜBİTAK desteğinden alan Verikon , 2000 yılında başladığı ve 24 aylık sürede bitirmeyi hedeflediği projesinde sona yaklaştı.
Mikroişlemci tabanlı tasarımın tüm sistemlere uygulanması maksadı ile yola çıkan proje bugün son aşamasına geldi ve Verikon Dsp tabanlı cihazların 2002 yılında pazara sunmayı hedeflemekte.Bu çalışmalarda sağladığı maddi olanaklar ve proje yönetimine ait disiplinle Verikon'da Ar-Ge kültürünün oluşturulması ve sürekli gelişmenin önünün açılmasını sağlayan TTGV ve TÜBİTAK alkışı hakedenlerin başında geliyor DİE verilerine göre 1999 yılında Ar-Ge harcamalarının GSYİH'ya oranı Amerika Birleşik Devletler'inde yüzde 2,5 - 3, Kanada da yüzde 0,63 oranında gerçekleşmiştir. Verikon içinse 2000 ve 2001 yıllarında Ar-Ge harcamalarının ciroya oranı iç kaynaklar ve dış desteklerle yüzde 10-15 oranlarına ulaşmıtır. Bu destek ve kültürle önünü daha iyi gören ve gözünü ileriye diken Verikon yeni projelerin heycanını şimdiden hissetmeye başladı.

REDRESÖRLERDEKİ GELİŞMELER
Verikon, redresör tasarımında dünya'da bir ilke imza attı. Redresörler , Çoğunlukla akü gruplarının şarj edilmesinde ve dc yüklerin beslenmesinde kullanılırlar. Redröserlerin uyguladığı hızlı şarj gerilimleri oldukça yüksek olduğu için, sistemde bulunan dc yükler bu gerilimden zarar görebilmektedir. Bu sorunu çözebilmek için dünyanın her yerinde onlarca diyotun serilenmesinden oluşan, kayıpları oldukça yüksek olan , verimsiz "voltage dropper" yöntemi kullanılmaktadır. Bu sistem verimsiz olmanın yanında , gerilimi yüzde 1 sınırlarına çekmekten oldukça uzaktır Verikon ise bie ilke imza atarak, bu verimsiz sistemi ortadan kaldırıyor.

ÖZEL İNVERTÖR TASARIMI GERÇEKLEŞTİRİYORUZ
verikon müşteri ihtiyacını ve memnuniyetini esas alan ve teknolojinin zirvesine hakim olan bir firma olarak hemen her türlü özel invertör tasarımını gerçekleştirebilmektedir.
Giriş dc gerilimni ne olursa olsun , çıkış gerilimi ve frekansı ne istenirse istensin, Verikon hepsini gerçekleştirmeye hazırdır. Hemde son teknolojiyi çok profesyonece kullanarak.

FREKANS KONVERTÖRLERİNDE İDDALIYIZ
Verikon, her türlü özel ürün tasarımını gerçekleştirebilen bir firma olarak ,frekans konvertörleri alanında da yerini almıştır. Giriş gerilimi ve frekansı ne olursa olsun çıkış gerilimi ve frekansı ne istenirse istensin, Verikon için sadece tanımlanması yeter.

VePOWER Serisi Triaze Kesintisiz Güç Kaynağı
Verimsiz kesintisiz güç kaynaklarına son! Verikon, yeni geliştirdiği VePOWER serisi ürünleri ile trifaze Kesintisiz güç kaynakları ( KGK ) pazarında çıtayı yükseltti. VePOWER serisi trifaze ürünler oldukça yüksek verimleriyle ülke sınırlarını çoktan aştı. VePOWER sersi KGK'lar ,on-line çalışmada yüzde 94'ü aşan vermleriyle , ekomodda ise yüzde 97'yi aşan verimleriyle ne denli yüksek teknolojiye sahip olduklarını gösterdi. Artık bu ülkenin çocukları dünya standartlarının üzerinde KGK üretmeyi başardı. Verikon, trifaze KGK'larını opsiyonel giriş harmonik filtreleri ile donatarak şebekeden çekilen harmonik akımlarını yüzde 10'ların altına çekti. Artık hiç kimse KGK'ların şebekeyi kirlettiğinden söz edemeyecek.
Verikon , yüksek güçlü trifaze KGK'larda "12 pulse" teknolojisini Türkiye'de ilk uygulayan firma olarak tarihe geçti. "12 pulse" teknolojisi sayesinde şebekeden çekilen akım harmonikleri yüzde 5'lerin altına düşmekte ve oldukça çevreci bir ürün ortaya çıkmaktadır.

VEOFFICE
İhtiyacınız olan kesintisiz ve sorunsuz enerjiyi nasl alırdınız ? Size konvansiyonel sistemlerden daha üstün teknolojiyi , daha ucuza , daha küçük ve daha hafif bir kutuda sunuyoruz desek ne dersiniz ?Verikon'nun ev ve ofis ortamları için yüksek verimli sessiz, kompakt tasarımı ile her ihtiyacınıza cevap verecek VEOFFICE serisi işte bu maksatla tasarlandı. Ayrıca artık VeriSoft ile bilgisayarınız ile konuşan VEOFFICE şebekeden kaynaklanan tüm sorunlarınıza kesin çözüm olma iddasında.